* Wpisz nazwę produktu i wciśnij Enter

Frezy, Piły, Wiertła

szeroki wybór, konkurencyjne cenyJakie noże wykorzystuje się w obtaczarkach?

nóż tokarki

Obtaczarki są niezastąpionym narzędziem w przemyśle drzewnym, metalowym oraz elektronicznym, gdzie służą do obróbki materiałów takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Precyzyjne wycinanie i obróbka detali wymaga zastosowania różnorodnych noży, które umożliwiają dopasowanie do potrzeb obróbki oraz zapewniają wysoką jakość wykończenia powierzchni. 

Więcej

Jakie frezy przeznaczone są do zaokrągleń?

frezy

Do zaokrągleń najlepiej wybierać frezy, które mają zaokrąglone końcówki, co pozwala na precyzyjne wykonywanie zaokrągleń w różnych materiałach. Najczęstszym typem frezu używanego do zaokrąglania jest frez końcowy. Frezy te są zaprojektowane do tworzenia gładkich krawędzi na płaskich powierzchniach, co czyni je idealnymi do tworzenia zaokrąglonych krawędzi na płaskich materiałach takich jak drewno czy metal. Frezy kuliste są również powszechnie stosowane do zaokrąglania; mają one zaokrągloną końcówkę, która pomaga tworzyć gładkie krzywe na zakrzywionych powierzchniach, takich jak rury lub cylindry.

Więcej

Jak dobierać głowice do strugarki?

strugarka

Głowice do strugarek muszą zapewniać najwyższą dokładność obróbki oraz gwarantować długotrwałą i niezawodną pracę. Ostrza głowic powstają ze spiekanych węglików oraz stali szybkotnącej. Ostrza HM z węglików spiekanych cechują się bardzo dobrymi właściwościami skrawnymi i wysoką twardością oraz odpornością na ścieranie. Ostrza HM znacząco przewyższają możliwości ostrzy stalowych HS, które dostosowane są do obróbki materiałów miękkich i plastycznych.

Więcej

Łączenie drewna na mikrowczepy - produkcja klejonki, dobór narzędzi

klejonka drewniana

Łączenie na mikrowczep stosuje się do łączenia elementów z drewna litego w sposób wzdłużny. Poszczególne fragmenty drewna łączy się poprzez zazębiające się profile klinowe o tej samej szerokości i długości. Mikrowczepy stosuje się na przykład do łączenia zbyt krótkich kawałków drewna w całość i do budowy konstrukcji nośnych.

Więcej

Piły polecane do cięcia wzdłużnego

cięcie drewna

Cięcie drewna jest jednym z podstawowych rodzajów jego obróbki. W przypadku konieczności cięcia dużych elementów drewnianych (np. w tartakach czy zakładach stolarskich) zastosowanie znajdują pilarki do drewna. Żadna pilarka tarczowa nie będzie jednak działać poprawnie bez odpowiednio dopasowanej tarczy tnącej. W ofercie producentów tarcz i pił tnących znajdziemy różne rodzaje elementów tnących: piły przeznaczone do cięcia poprzecznego, piły do płyt, piły z podcinakiem, a także piły do cięcia wzdłużnego. Jaką piłę do cięcia wzdłużnego warto wybrać? Odpowiadamy w poniższym wpisie.

Więcej

Czym charakteryzują się frezy do okien?

okno przekrój

Frezy do okien to elementy niezbędne do produkcji stolarki okiennej. Czym dokładnie się one charakteryzują i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Co powinno wyróżniać tego typu elementy, aby dobrze sprawdzały się do takiej obróbki?

Więcej

Które piły najlepiej nadają się do cięcia poprzecznego?

wielopiły

Oferta pił do cięcia jest szeroka, a różnorodność modeli w wielu przedziałach cenowych sprawia, że wybór odpowiedniego narzędzia nie jest łatwy. W przypadku, kiedy potrzebna jest piła do cięcia poprzecznego, warto zwrócić uwagę parametry, które ułatwią pracę przy różnych materiałach, czyniąc ją precyzyjną i bezpieczną.

Więcej

Frezy polecane do boazerii i podbitki

boazeria

Frezarka jest jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w obróbce drewna. Jednak frezy, które posłużą nam przy określonym zadaniu powinny być dobrane do jego rodzaju. Boazeria i podbitka są elementami, które również potrzebują właściwego podejścia i narzędzi, które sobie z nimi doskonale poradzą. Jakie frezy więc do nich wybrać?

Więcej

Wybieramy piły do wielopiły. Na co zwrócić uwagę?

piła

Pośród wielu różnych rozwiązań, które usprawniają procesy produkcji, warto wyróżnić wielopiły, które znacząco przyspieszają realizację. Jednak należy pamiętać, aby dokonywać ich regularnych przeglądów oraz wymieniać piły, bez których nie będą w stanie poprawnie wykonywać zadań.

Więcej

Frezowanie rowków bez tajemnic

freazarka

Frezowanie rowków, czy inaczej nazywana obróbka rowka lub kanałka, to czynność, w przypadku której frezy tarczowe są często wybierane względem frezów trzpieniowych. Frezowanie różnego kształtu rowków jest jedną z podstawowych operacji technologicznych wykonywanych przez frezowanie. Dowiedz się więcej, na czym polega ten proces!

Więcej

Cechy wierteł puszkowych

wiertło do drewna

Korzystanie z narzędzi elektrycznych przyśpiesza wykonywanie większości prac remontowych, budowlanych czy naprawczych. Jednym z częściej wykorzystywanych w takich sytuacjach urządzeń jest wiertarka, do której można podłączyć wiele rozmaitych wierteł. Umożliwiają one przygotowanie otworów o różnej średnicy, głębokości i wykończeniu. Jednym z nich są wiertła puszkowe.

Więcej

Rodzaje frezów do drewna

frezarka

Jednym z najpotrzebniejszych narzędzi przy obróbce drewna jest frezarka. Za jej pomocą można tworzyć przedmioty i całe konstrukcje. Jest ona niezbędna przy obróbce drewnianych powierzchni. Ale do niej potrzebujemy frezów. Są to narzędzia do mechanicznej obróbki drewna. Są wykonane głównie ze stali szybkotnącej  (HSS) lub węglików spiekanych (HM) i mocuje się je we frezarkach.

Więcej

Czym się różnią wiertła przelotowe od nieprzelotowych?

wiertło do drewna

Czy cechują się wiertła do drewna? Ostrzem centrującym (żądło), dzięki któremu unikniemy przypadkowego ześlizgnięcia się narzędzia na początku wiercenia. Będziemy mieć gwarancję równego otworu na całej głębokości. Wiertła do drewna mają też inny kąt wierzchołkowy i geometrię w porównaniu z wiertłami do metalu. Dlaczego mamy różne rodzaje wierteł do drewna?

Więcej

Do czego nadają się frezy diamentowe?

piła tarczowa

Chcąc tworzyć różnego rodzaju przedmioty drewniane, z płyt wiórowych, MDF, potrzebne są odpowiednie maszyny do obróbki. Obróbkę materiałów można wykonywać na frezarkach, maszynach CNC. Do ich prawidłowego funkcjonowania potrzebne są odpowiednio dobrane frezy. W zależności od potrzeb stosowane są różne rodzaje frezów. Najtwardszym  materiału wykorzystywanym w narzędziach jest diament. A do czego możemy wykorzystywać frezy diamentowe?

Więcej

Witamy na blogu!

Blog

Został on stworzony żeby przybliżyć naszą działalność.

Więcej

Copyright © 2021 FREZMAR. Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt i wykonanie : kemodesign.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem